O blogu

Witam na moim blogu.

Pewnie zastanawiasz się dlaczego postanowiłam prowadzić tego bloga ?

Zdaję sobie sprawę, że prowadzenie biznesu w Polsce nie jest łatwą sprawą. Już na samym początku kiedy zakładamy firmę napotykamy wiele skomplikowanych procedur, które musimy przejść. Na dalszym etapie rozwoju pojawiają się kolejne przeszkody, ale tego nie boimy się, ponieważ jesteśmy ludźmi przedsiębiorczymi i chcemy rozwijać własny biznes.

Na początku ważną kwestią dla każdego przedsiębiorcy jest pozyskanie klienta na usługi lub towary, które oferuje na rynku, co przy dużej konkurencji jest niełatwą sprawą. W takiej pogoni bardzo często wiele osób zapomina o zabezpieczeniu swojego biznesu od strony prawnej.

Z reguły w Polsce mali i średni przedsiębiorcy nie mają w swoich strukturach działów prawnych, dlatego są bardziej narażeni na różnego rodzaju problemy prawne niż ich więksi konkurenci, dla których bardzo często pracują wewnętrzne departamenty prawne i czołowe kancelarie prawne. Niedopilnowanie czasami błahych dla nas kwestii może wiązać się z przykrymi konsekwencjami prawnymi i nie tylko.

Więc dlatego założyłam tego bloga, aby zwrócić uwagę na kwestie prawne, które są ważne w prowadzeniu biznesu. Mam nadzieję, że znajdziesz tu sporo informacji, które pozwolą uchronić Cię przed problemami i wskażą na co zwrócić uwagę na samym początku by wielu z nich uniknąć. Zapraszam do lektury.

                                                                                           Agnieszka Gawrońska

                                                                                                  radca prawny