Uwaga znowu na rynku działa nieuczciwa firma sprzedająca domeny

lawyer in the officeW tym artykule opiszę próbę wprowadzenia w błąd, z jaką możecie się Państwo  spotkać, prowadząc swoje firmy.

Cała sytuacja zaczyna się od rozmowy telefonicznej, w której rzekomo przedstawiciel firmy X informuje was, że w jego firmie X próbowano dokonać rejestracji domeny internetowej zbliżonej do domeny internetowej firmy, którą prowadzicie.

Bardzo często jest tak, że pod wpływem prowadzonej rozmowy wyrażacie zgodę na oferowaną usługę. W wyniku gry prowadzonej na emocjach zostajecie poinformowani o potencjalnym zagrożeniu konkurencyjnym dla marki waszej firmy, jeśli ktoś inny dokona rejestracji domeny internetowej o nazwie zbliżonej do waszej domeny. Przedstawiciel firmy X informuje was, że nie powinien do was dzwonić, ale robi to poufnie i według niego to wy macie pierwszeństwo do wykupienia tej zbliżonej domeny. Jednocześnie informuje, że wstrzymał taką rejestrację dokonaną przez tajemniczego Klienta, aby umożliwić wam podjęcie decyzji. Niestety, za taką rejestrację zbliżonej domeny z usługą przekierowania na domenę waszej firmy, należy w wówczas sporo zapłacić. Zwrócę w tym miejscu uwagę na fakt, że w ofertach innych firm, świadczących tego rodzaju usługi, można nabyć domenę za darmo w ramach różnych promocji. Prowadzona w ten sposób rozmowa „wymusza” niejako na Państwu wyrażenie zgody na taką usługę. Robicie to bowiem z obawy, że ktoś inny będzie „podszywał się” pod nazwę zbliżoną do waszej domeny i w efekcie przez takie działania stracicie potencjalnych klientów.

Dziwne jest również to, że przedstawiciel firmy X w rozmowie telefonicznej po uzyskanej zgodzie na taką usługę, nie pyta o dane potrzebne do wystawienia faktury. Niestety, dane takie może uzyskać w dość łatwy sposób, chociażby ze strony internetowej danej firmy lub odpowiednich ewidencji.

Jeśli zdarzy się komuś podobna sytuacja, to należy niezwłocznie powiadomić o takim zdarzeniu najbliższą komendę lub komisariat policji, a konkretnie policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą nawet wtedy, jeśli nie dacie się nabrać. Takie działanie uchroni innych przedsiębiorców przed tego typu nieuczciwymi firmami. Można sobie łatwo policzyć dochód jaki nieuczciwa firma osiągnie, jeśli dacie się nabrać.

                                                  Ilość osób x około 200 zł = dochód

Dodam jeszcze link, gdzie można sprawdzić, kto jest rzeczywistym rejestratorem waszych domen. Kliknij

One comment

  1. Piotr pisze:

    To dosyć często problem, gdy ludzie w ferworze codzienny spraw, odbierając telefon szybko przytakują, nie słysząc nawet do końca w czym dokładnie tkwi problem.
    Dobry artykuł, który mam nadzieję, pomoże trochę otworzyć oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *